BREADCRUMBS و تاثیر آن  بر روی  سئو (SEO)

BREADCRUMBS و تاثیر آن  بر روی  سئو (SEO)

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۰۶ ۱۴:۰۲:۲۰

BREADCRUMBS  یا دنباله ای از خرده های نان یک عنصر داستان پردازی است که برای توصیف مسیری که فرد مسیریرا تی کرده و  برای یافتن راه برگشت به نقطه شروع خود استفاده می کند. این در افسانه آلمانی هانسل و گرتل آغاز شد و از آن زمان به عنوان مرجعی رایج است که در کل فرهنگ عموم دیده می شود.در وب سایت شما ، خرده نان ابزاری جهت یابی هستند که نه تنها به کاربران کمک می کنند تا از سایت شما استفاده کنند، بلکه به الگوریتم موتور جستجوگر Google نیز متوسل می شوند و تأثیر بسزایی در سئو شما دارند.

خط پایین این است که ، شما باید از سکه های سوخاری در وب سایت خود هم برای سئو و هم برای بهبود تجربه کاربر استفاده کنید. از تجربه کاربر نباید غافل شد. این یکی از مهمترین فاکتورها در افزایش نرخ نگهداری ، ستون فقرات سودآوری است.

اما خرده های نان دقیقاً چه هستند؟ چگونه آنها به تجربه کاربر و کمپین سئو شما کمک می کنند؟ و چگونه می توانید آنها را در وب سایت خود پیاده سازی کنید؟ با مطالعه این مقاله که توسط تیم طراحی وب سایت وارش آمارده شده است،می توانید اطلاعات جامعی درباره آن به دست بیاورید.

BREADCRUMBS چیست؟

Breadcrumbs یک جزء پیمایش یک وب سایت است که به کاربران کمک می کند با موفقیت در صفحات مختلف حرکت کنند بدون اینکه سردرگم شوند.    

https://www.highervisibility.com/wp-content/uploads/2019/06/what-are-breadcrumbs.png

به عبارت ساده ، خرده های نان یا BREADCRUMBS یک مسیر متنی در یک وب سایت است که معمولاً در بالای صفحه قرار دارد  و مسیری که شما برای رسیدن به بخش خاصی از سایت طی کرده اید را نشان می دهد.

بیایید بگوییم که شما در صفحه ویدیوی Testimonial یک وب سایت قرار دارید. برای رسیدن به آن صفحه ابتدا به صفحه اصلی مراجعه کرده اید. سپس به صفحه مشتریان خود پیمایش کردید. هنگامی که در قرار گرفتید ، روی مطالعات موردی کلیک کرده و از آنجا صفحه فیلم ها را پیدا کردید.

مجموعه ای از خرده نان های(BREADCRUMBS) مبتنی بر تاریخ که چنین مسیری را برجسته می کند ، چنین خواهد بود:

Home > Clients > Case Studies > Testimonial Videos

آرد سوخاری دقیقاً چگونگی مسیر را در سایت نشان می دهد. این به شما می گوید نه تنها کجا هستید ، بلکه قبلاً کجا بوده اید. از این گذشته، هر مرحله برجسته از سفر را می توان کلیک کرد تا فوراً از یک صفحه فعلی به صفحه قبلی بروید. واقعیت جالب دیگر در مورد BREADCRUMBS  این است که می توانند در صفحات نتایج موتور جستجوی Google نمایش داده شوند.

https://www.highervisibility.com/wp-content/uploads/2019/06/serp-breadcrumbs.png

 

اگر در سایت خود دارای BREADCRUMBS هستید ، وقتی در جستجوی Google ظاهر می شوید ، صفحه ای که به آن پیوند دارید ، دارای نان های ذیل در زیر عنوان صفحه است. این به کاربران کمک می کند تا صفحات مورد نظر خود را در رابطه با بسیاری از قطب های اصلی در سایت قرار دهند.

این یک ویژگی فوق العاده است که برای کاربران جذاب است. حتی اگر صفحه ای که موتور جستجو به آن پیوند دارد همان چیزی است که به دنبال آن نیستید ، یک مسیر برای چیزی که به آن علاقه مند هستید است و ممکن است چشمشان را جلب کند.

انواع BREADCRUMBS

BREADCRUMB های وب سایت به همین سادگی تعریف نشده اند. در حقیقت، انواع مختلفی از BREADCRUMB ها وجود دارد که ممکن است در وب سایت استفاده شود.

درواقع ، سه نوع BREADCRUMBS وجود دارد. ما به تفصیل به هر یک از آنها خواهیم پرداخت و تفاوت های آنها را توضیح خواهیم داد تا بتوانید تصمیم بگیرید که از کدام نوع می خواهید در سایت خود استفاده کنید.

Breadcrumbs مبتنی بر سلسله مراتب:

Breadcrumbs مبتنی بر سلسله مراتب رایج ترین نوع کرم های وب سایت است. اگر در گذشته با Breadcrumbs روبرو بوده اید ، به احتمال زیاد آنها از این نوع بودند.Breadcrumbs مبتنی بر سلسله مراتب به شما می گویند که در کجای ارتباط در سایت قرار دارید قرار دارید. نمونه اصلی صفحه اصلی خواهد بود.به جای اینکه به شما بفهماند کجا بوده اید ، مسیری را به صفحه اصلی هدایت می کند. به این معنی که مهم نیست وارد سایت شوید و همیشه می توانید راهی برای بازگشت به خانه پیدا کنید.

Breadcrumbs مبتنی بر ویژگی:

Breadcrumbs  مبتنی بر ویژگی معمولاً در یک وب سایت تجارت الکترونیکی یافت می شود. آنها دنباله ای از Breadcrumbs را ایجاد می کنند که شامل ویژگی های محصول یا محصولاتی است که در جستجوی آن هستید.

https://www.highervisibility.com/wp-content/uploads/2019/06/bestbuy-breadcrumbs.png

اگر کسی به دنبال ژاکت چرمی مردانه سیاه و در اندازه XL بود، دنباله آن بر اساس ویژگی های آنها می تواند چیزی شبیه به این باشد:

Home > Jackets > Men’s Jackets > XL > Black > Leather

این امر باعث می شود جستجوی محصول به مراتب آسان تر شود و به خریداران امکان می دهد در صورت لزوم به عقب برگردند و پارامترهای جستجوی خود را اصلاح کنند.

Breadcrumbs مبتنی بر تاریخ:

از آنجا که می توان از این نام حدس زد ، Breadcrumbs مبتنی بر تاریخ مستقیماً با سابقه مرور شما و نحوه شخصی شدن سایت در سایت سر و کار دارند. پیوندهای Breadcrumb در بالای صفحه صفحات مختلفی را که قبلاً از آنها بازدید کرده اید ، به ترتیبی که در آن حرکت کرده اند ذکر شده است.این تاریخچه سفر خود را در سراسر سایت نشان می دهد ، و نیازی به استفاده از دکمه "back" را نفی نمی کند. اگر از طریق یک صفحه تماس با ما وارد سایت شده اید، به منظور جستجوی برخی از ویژگی ها و یافتن اطلاعات در مورد پرسنل قبل از مشاهده صفحه اصلی، به صفحه اصلی بروید، دنباله Breadcrumbs مبتنی بر تاریخ شما به این شکل است.

Contact Us > Features > Staff > Home

مزایای استفاده از BREADCRUMBS برای کاربران

اصلی ترین فایده ای که Breadcrumbs برای کاربران دارد این است که باعث افزایش تجربه کاربر می شود.نمی توان مقدار حیاتی بودن تجربه کاربر را برای موفقیت و یا عدم موفقیت سایت شما ضروری دانست. شما می توانید بزرگترین سئو در کره زمین داشته باشید که برای هر کلمه کلیدی در شماره یک نمایش داده شوید اما اگر تجربه کاربری نباشد ، می فهمید که آن کلیک ها تبدیل نمی شوند.

https://www.highervisibility.com/wp-content/uploads/2019/06/target-breadcrumbs.png

شما باید وب سایتی داشته باشید که هم برای SEO و هم برای کاربر بهینه شده باشد. BREADCRUMBS به هر دو کمک می کند. آنها به کاربران کمک می کنند تا از گم شدن در سایت جلوگیری کنند. با حرکت کاربران از طریق صفحات شما، این اصطکاک و ناامیدی را کاهش می دهد.Breadcrumbs مخصوص کاربران بسیار مفید است زیرا آنها رابط نسبتاً متداولی هستند که بازدید کنندگان وب سایت شما با آن بیشتر آشنا می شوند.با استفاده از Breadcrumbs ، حرکت برای کاربر بسیار ساده تر است تا بتواند به صفحه قبلی برگردد. آنها حتی می توانند چندین صفحه را با یک کلیک به عقب برگردند، چیزی که دکمه برگشت قادر به ارائه آن نیست.این به طور قابل توجه ای نرخ گزاف گویی سایت شما را کاهش میدهد.

یکی دیگر از کارکردهای مهم Breadcrumbs از نظر قابلیت استفاده وب سایت این است که این امکان را به کاربران می دهد تا به صفحه اصلی شما بازگردند ، حتی اگر قبلاً از آن بازدید نکرده باشند. به یاد داشته باشید: افراد معمولاً وب سایت را از طریق صفحه اصلی پیدا نمی کنند. معمولاً از طریق صفحه محصول یا عملکردی که در صفحه نتایج موتور جستجو پیوند دارد، انجام می شود.به همین دلیل است که به هر صفحه از سایت ، به عنوان راهی برای ورود کاربران از طریق لینک محصول، به عنوان یک نقطه ورود رفتار شود.

Breadcrumbs یک وظیفه مهم را ارائه می دهد ، گزینه جایگزینی برای پیمایش را ارائه می دهد تا کاربران ترک نشوند. هنگامی که یک کاربر از طریق یک صفحه محصول وارد سایت شما می شود، نیاز به مسیری روشن به بخش های دیگر سایت شما دارند، به ویژه مواردی که می توانند اطلاعات کسب کنند و تبدیل کنند. اگر از یکی از آن قسمت های ورودی به دکمه عقب ضربه بزنند ، فقط به صفحه نتایج موتور جستجو باز می گردند، جایی که می توانند تمام رقبای شما را پیدا کنند.

در مورد آن اشتباه نکنید ، تجربه کاربر اهمیت دارد.

صرف نظر از اینکه SEO شما چقدر خوب است ، یک سایت بهینه سازی نشده می تواند منجر به افزایش گزاف گویی شود. به این دلیل است که 79٪ از کاربران سایتی غیر بهینه را رها می کنند. این حتی در مورد کاربران تلفن همراه صادق است ، که در صورتی که تنظیم نشده باشد، پنج برابر بیشتر از سایت شما گزاف گویی می کنند.

مزایای استفاده از BREADCRUMBS برای سئو

ما این مسئله را پوشانده ایم که چرا BREADCRUMBS برای تجربه کاربری ضروری است، اما چگونه می توانند به همان کاربران کمک کنند ا شما را در Google پیدا کنند؟

Breadcrumbs یک امتیاز عالی برای Google است و می تواند تأثیر زیادی در نمره سئو شما بگذارد. به Google این امکان را می دهد تا ساختار سایت شما را آسان تر تعیین کند، که در دراز مدت به سمت یک نمره خوب جذاب تر است.همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، BREADCRUMBS می تواند به ویژگی موتور موتور جستجوی Google تبدیل شود که برای کاربران بسیار جذاب است و احتمال بیشتری دارد که کلیک کند. این می تواند یک راه عالی برای اطمینان از این باشد که، حتی اگر شما اولین گزینه در صفحه نتایج نیستید ، بازهم میزان ترافیک خوبی را تجربه کنید.

https://www.highervisibility.com/wp-content/uploads/2019/06/breadcrumb-markup.png

هنگام استفاده از BREADCRUMBS در سایت خود  استفاده از داده های ساخت یافته در قسمت انتهایی مهم است تا این امر برای Google جذاب تر شود و ادغام آن در صفحه نتایج موتور جستجو آسان تر باشد. داده های ساخت یافته قادر به برقراری ارتباط مستقیم با موتور جستجو هستند و کلیه حدسها را از معادله خارج می کند.با افزودن BREADCRUMBS به سایت خود و تهیه نسخه پشتیبان از آنها با داده های ساخت یافته ، به Google این امکان را می دهید تا سایت شما را آسانتر برجسته کند.

 

چگونه BREADCRUMBS را به سایت خود اضافه کنید

حالا که ما می دانیم که تمام مزایای اضافه کردن BREADCRUMBS به سایت = ، هم برای کاربران و هم برای SEO، چگونه می توانیم به انجام عمل واقعی بپردازیم؟ خوشبختانه، این روند طی سالها بسیار ساده شده است، بنابراین نیازی به مدرک طراحی وب و تجربه چندین دهه برای قادر به ترکیب آنها ندارید. (اگرچه اینها کمک می کنند). ساده ترین راه برای وارد کردن BREADCRUMBS در سایت، استفاده از سیستم افزونه است. بسیاری از افزونه های breadcrumb وجود دارند که برای بسیاری از سازندگان برتر وب سایت در آن جا وجود دارد ، از جمله WordPress. با استفاده از این برنامه ها، ساده کردن آنچه که می خواهید بکار برید و آنها را بکار ببرید، معمولاً با چیزی بیشتر از کلیک یک دکمه، ساده نخواهد شد. بدیهی است، این ساده ترین روش برای ترکیب BREADCRUMBS است. هرکسی می تواند این کار را به راحتی انجام دهد و هیچ تخصص وب سایت دیگری را نمی گیرد.البته روش های پر کاربرد دیگری نیز وجود دارد که از طریق آن می توانید BREADCRUMBS را در سایت خود اعمال کنید. این ابزارهای قدرتمند ناوبری همچنین توسط یک طراح وب می توانند به صورت دستی وارد کد شوند.

به یاد داشته باشید ، برای اینکه واقعاً موثر واقع شوید و الگوریتم جستجوی Google را به خود جلب کنید ، خرده نان هایی که به یک سایت وارد می شوند باید با داده های ساختاری همراه شوند. این اجازه می دهد تا نان های سوخاری آسان تر در صفحه نتایج موتور جستجو قرار گیرند.به همین دلیل ، با وجود سهولت در افزونه های وردپرس یا Wix ، معمولاً بهتر است کاربرد BREADCRUMBS وب سایت را به یک طراح وب حرفه ای واگذار کنید.اگر قصد دارید آنها را به صورت دستی با داده های ساخت یافته نصب کنید ، ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشید.

کد وب سایت می تواند مشکل باشد ، با یک اشتباه منجر به تعدیل موضوعات هم در مورد طراحی و عملکرد سایت شما می شود. این چیزی نیست که باید در دست آماتورها باشد.هنگام رمزگذاری BREADCRUMBS خود ، به یاد داشته باشید که کد BREADCRUMBS اغلب در پرونده های single.php و page.php یافت می شود. این موارد باید در بالای عنوان صفحه وارد شوند تا مشکلی در طراحی ایجاد نشود.

هنگام رمزگذاری خرده نان های خود، اطمینان حاصل کنید که کد را به پرونده های function.php اضافه نمی کنید. این امر منجر به موارد غیرقابل پیشگیری می شود.اگر به نظر می رسد که مساله پیچیده ای برای شما باشد ، وقت آن است که برای ایجاد این تغییرات ساختاری را بر در یک طراح وب سایت حرفه ای سرمایه گذاری کنید.

در نتیجه

اگر در حال ارائه یک وب سایت بدون BREADCRUMBS به Google و کاربران خود هستید =، برای خودتان مشکلی ایجاد می کنید.وقتی در نظر بگیرید که خرده نان در ایجاد یک نتیجه موتور جستجوی آموزنده تر و بهبود تجربه کلی مشتری شما چقدر مؤثر است ، به یک تصمیم بدون فکر تبدیل می شوید.BREADCRUMB وب سایت را در سایت خود بگنجانید و به نمره سئو خود کمک کنید با این کار سایت شما نیز برای کاربران قابل دسترسی تر است.