چگونه وب سایت خود را به بستر دیگر انتقال دهید

چگونه وب سایت خود را به بستر دیگر انتقال دهید

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ ۱۴:۱۵:۰۱

همه ما با هدف بهترین معامله ها، خرید می کنیم. این که آیا به دنبال قیمت بهتر یا طراحی مدرن تر هستید و یا فقط می خواهید وب سایت خود را پرمحتوا کنید، وب سایت خود را بتوانید خودتان مدیریت کنید وتغییر دهید! بنابراین چه اتفاقی می افتد اگر سازنده وب سایت بی نظیری را پیدا کنید که همه موارد مورد نیاز شما را داشته باشد؟ با وب سایت قدیمی خود چه می کنید؟ آیا راهی آسان برای جابجایی کلیه محتوا و عکسهایتان وجود دارد؟ خب، این ساده تر از چیزی است که فکر می کنید

بیایید به سرعت بررسی می‌کنیم که چرا ممکن است بخواهید به یک سازنده جدید وب سایت تغییر دهید و چگونه می توانید در مورد آن جستجو کنید.

دلایل تغییر ارائه دهنده وب سایت چیست

 • سئو کردن وب سایت کار دشواری هست
 • سازگار با GDPR نیست. با قوانین جدید حفظ حریم خصوصی در اتحادیه اروپا، اطمینان از این که وب سایت یا فروشگاه آنلاین شما با آن مطابقت دارد، مساله مهمی است. بررسی کنید که سازنده وب سایت شما مطابق با GDPR و قوانین مسدود کننده است.
 • شما نمی توانید وب سایت خود را فوراً ویرایش کنید. سال 2020 است و باید بپزیریم که شما نمی خواهید بیش از مشتریان خود به یک رایانه رومیزی زنجیر شوید. شما باید بتوانید وب سایت یا فروشگاه آنلاین خود را مستقیماً از طریق تلفن هوشمند خود ویرایش کنید، بدون اینکه برنامه دیگری را بارگیری کنید. فضای ذخیره سازی به اندازه کافی محدود است.
 • سایت شما قدیمی به نظر می رسد اگر به نظر می رسد وب سایت شما از سال 2009 به بعد وارد شده است ، ممکن است زمان تغییر طراحی باشد.
 • اضافه کردن تصاویر خیلی طول می کشد. با وب سایت های طراحی شده توسط تیم طراحی وب سایت وارش به راحتی می توانید وب سایت خود را با تصاویر کشیده شده از صفحه رسانه های اجتماعی کسب و کارتان به روز کنید.
 • شما نمی توانید خود تغییراتی ایجاد کنید. ساختن وب سایت در عرض چند دقیقه با سازنده وب سایت AI آسانتر است و آنرا دقیقاً مورد نظر خود قرار داده است. ایجاد ترفند باید به همین سادگی باشد!
 • خیلی گران است شروع یک کسب و کار به اندازه کافی گران است ، وب سایت شما نباید هزینه زیادی داشته باشد.

لیست چک آماده سازی برای جابجایی وب سایت

 1. برای اطلاع از تاریخ فسخ و خط مشی، جزئیات قرارداد موجود خود را بخوانید. تا زمانی که یک وب سایت جدید ایجاد نکردید یا نتوانید محتوای وب سایت خود را از دست دهید، وب سایت قدیمی خود را لغو نکنید.
 2. نمای کلی از تمام صفحات خود را در یک سند ایجاد کنید. سپس متن وب سایت خود را برای هر صفحه کپی و جای گذاری کنید و یادداشت کنید که از آن صفحه است
 3. تمام تصاویر وب سایت خود را در یک پوشه در رایانه خود ذخیره کنید.
 4. لیستی از همه ابزارک ها (در صورت وجود) در وب سایت خود استفاده کنید.
 5. وب سایت جدید خود را راه اندازی کنید.
 6. بررسی کنید که آیا حساب ایمیل شما به سازنده جدید وب سایت شما منتقل شده است یا خیر.
 7. از ارائه دهنده جدید خود بپرسید که آیا می توانید دامنه خود را منتقل کنید یا نیاز به انتقال آن دارید.

اکنون شما آماده برای شروع حرکت هستید. بیایید نگاهی دقیق تر به هر مرحله داشته باشیم.

1. نگاهی به سیاست لغو خود بیندازید

از این که در اسرع وقت به سازنده جدید وب سایت خود بروید، خوشحال میشوید. اما یک دقیقه نگه دارید - آیا چاپ خوب را بررسی کرده اید؟ این بدان معناست که قبل از شروع قراردادهای جدید، جزئیات قرارداد فعلی خود را مطالعه کنید تا تاریخ انصراف و خط مشی را دریابید. اگر اشتراک وب سایت شما تازه تمدید شده است، ممکن است مدتی طول بکشد تا قرارداد شما تمام شود. همیشه بین وب سایت قدیمی و جدید شما یک تقاطع وجود خواهد داشت اما می توانید با کوتاه تر شدن دوره انتقال، در هزینه صرفه جویی کنید. به یاد داشته باشید ، تا زمانی که یک وب سایت جدید ایجاد نکنید یا محتوای قبلی و ایمیل خود را از دست ندهید، وب سایت قدیمی خود را لغو نکنید.

2. یک فهرست مطالب از تمام صفحات خود ایجاد کنید

بهترین راه برای دیدن آنچه در وب سایت شما وجود دارد اینست که می توانید کلیه صفحات خود را با یک فرمت آسان برای خواندن پایین بکشید. مانند یک لیست شماره گذاری شده. برای درک بیشتر میتوانید چگونگی تهیه نوار پیمایش را مطالعه کنید

A simple outline for a small business website.

هنگامی که همه موارد را ذکر کردید ، تعداد صفحات خود را بررسی کنید. ما توصیه می کنیم بین پنج تا هفت صفحه اصلی بچسبید زیرا این امر باعث می شود سایت شما به هم ریخته نشود و حرکت را برای بازدید کنندگان آسان کند. اگر به صفحات بیشتری نیاز دارید، برخی از گروه ها را با هم جمع کنید تا زیر صفحات اصلی خود زیرشاخه ها را ایجاد کنید.

در این مرحله، من میتوانید کمی تمیز کاری کنید. آیا واقعاً نیاز دارید که این زیر نویس را در مورد فروش بهاری خود در سال 2015 منتقل کنید؟ می توانید صفحاتی را که نمی خواهید در وب سایت جدید خود ببرید را تغییر دهید. سپس تمام متن ها را از صفحاتی که می خواهید در سند خود نگه دارید کپی و جایگذاری کنید.

خوب است بدانید: نگه داشتن نام صفحه یا ساختار URL  مهم است. به عنوان مثال، اگر برنامه سایت خود را دوباره تنظیم کردید، ممکن است URL صفحه از mywebsite.com/about به mywebsite.com/mystory/about تغییر یابد و هر پیوندی به آن صفحه به روز شود و بررسی شود.

به یاد داشته باشید ، بازدید کنندگان شما می خواهند هر چه سریعتر آنچه را که لازم دارند (در سه کلیک یا کمتر) پیدا کنند. هر کلیک اضافی باعث می شود بازدید کننده صفحه شما را ترک کند. مهم نیست که کدام صفحه بازدید کننده در کدام صفحه قرار می گیرد ، مهم است که پیدا کردن آن راه ساده ای داشته باشد.

3. کلیه تصاویر وب سایت خود را ذخیره کنید

اگر یک فرد فوق العاده سازمان یافته هستید، می توانید تمام تصاویر وب سایت خود را در یک پوشه داشته باشید. اگر اینطور نیست ، با ایجاد پوشه "وب سایت" شروع کنید. به این ترتیب می توانید عکس های مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنید و مستقیماً در وب سایت جدید خود بارگذاری کنید.

4. چه ابزارک یا ابزار خارجی دارید؟

بسته به نوع وب سایت، ممکن است ویجت های یکپارچه داشته باشید. مانند ابزارکهای رسانه های اجتماعی، ابزارکهای موسیقی. لیستی از همه ابزارک های استفاده شده را تهیه کنید تا بتوانید با ارائه دهنده جدید خود یک راه حل پیدا کنید.

به عنوان مثال با CMS اختصاصی تیم طراحی وب سایت وارش، نیازی به افزودن کد ندارید. در عوض، می توانید در عوض از راه حلهای یکپارچه استفاده کنید که بسیار ساده تر است. شاید شما یک لیست پخش Spotify را در وب سایت قدیمی خود جاسازی کرده باشید اما با  CMS  وارش، همه کاری که باید انجام دهید این است که یک بلاک موسیقی اضافه کنید و همه شما تنظیم شده اید! فقط URL ، آلبوم ، آهنگ یا لیست پخش را که می خواهید در وب سایت خود قرار دهید وارد کنید.

5- وب سایت جدید خود را راه اندازی کنید

با وجود همه فن آوری های هوشمند امروزه ، شروع به کار وب سایت شما نیاز به زمان ندارد. به عنوان مثال ، وقتی به دنبال یک وب سایت سازنده هوش مصنوعی مانند وارش می روید ، دستیار از شما چند سؤال در مورد تجارت و صنعت شما می پرسد ، ودر نهایت، وب سایت جدید شما آماده است در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است:

اگر صفحه کاری در Facebook یا Google دارید، می توانید آن را به وب سایت خود وصل کنید تا آرم ، تصاویر و جزئیات کسب و کار شما به سایت جدید شما کشیده شود. در مرحله بعد، اطلاعات موجود خود را با محتوای حرفه ای مبتنی بر صنعت شما ترکیب می کند. نتیجه یک وب سایت منحصر به فرد با متن، عکس و اطلاعات شخصی شما است که همه آماده کار هستند، کاملا متناسب با تجارت شما. بسیار آسان است و شما به یک وب سایت مدرن ختم می شوید که برای ترفندهای نهایی شما آماده است.

توجه: به یاد داشته باشید برای بهینه سازی تصاویر وب سایت خود برای طراحی بهتر سئو، متن alt اضافه کنید.

6. آدرس ایمیل خود را وصل یا به جلو بفرستید

اگر با ارائه دهنده وب سایت فعلی خود یک آدرس ایمیل دارید، احتمال دارد که ایمیل شما روی سرور آنها اجرا شود. در این صورت ، قبل از انتقال و ارسال ایمیل های خود به ارائه دهنده جدید خود، باید از حساب ایمیل، مخاطبین و پیام های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

7. دامنه خود را انتقال دهید

از ارائه دهنده جدید خود بخواهید که آیا می توانید دامنه خود را منتقل کنید یا اینکه مجبور هستید آنرا ارسال کنید. اگر می توانید دامنه خود را منتقل کنید، عالی است. اگر اینطور نیست، باید دامنه خود را هدایت کنید. هر دامنه خارجی می تواند توسط CNAME یا نام سرورها ارسال شود. در نظر داشته باشید که انتقال دامنه شما چند روز طول خواهد کشید.

به خاطر داشته باشید که ایمیل شما ممکن است در مرحله انتقال دامنه شما در دسترس نباشد.

در نهایت

اگر از لیست چک آماده سازی ما استفاده کرده اید و مطمئن شدید که ارائه دهنده جدید شما همه چیز را لازم دارد، ثبت نام کنید و فقط قرارداد قدیمی خود را لغو کنید. مدتی دو وب سایت خواهید داشت ، اما این دوره تغییر فرصتی را به شما می دهد تا قبل از پایان قرارداد خود اطمینان حاصل کنید که همه چیز به طور روان اجرا می شود. این ایده خوبی است که مدتی به وب سایت جدید خود توجه کنید و آمار خود را بررسی کنید تا عملکرد آن را ببینید. به علاوه، این امکان را به Google می دهد تا وب سایت جدید شما را که مدت زمان طولانی می تواند index کند، نمایه کند.

ساختن یک وب سایت ساده برای استفاده از دانش فنی و طراحان وب، به یک تکنیک وب نیاز دارد. اما اکنون هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید به راحتی این کار را انجام دهید و همان نتایج (یا حتی بهتر) را کسب کنید. اگر فکرمیکنید در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید،میتوانید با همکاران ما در تیم طراحی وب سایت وارش در ارتباط باشید.