چگونه نوار پیمایش (Menu) وب سایت خود را کامل کنید

چگونه نوار پیمایش (Menu) وب سایت خود را کامل کنید

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۱۳:۳۰:۰۸

 

اگر منوی وب سایت شما نقشه راه وب سایت تان است، شاید بهتر است هر صفحه وبسایت را در آنجا نشان دهید،به این ترتیب افراد بازدیدکننده وب سایت تان مطمئناً آنچه را که لازم دارند پیدا می کنند.ولی نکته جالب این است که منوهای ناوبری وقتی کوتاه هستند، بهترین کارکرد را دارند. چند دلیل برای این مساله میتوان مطرح کرد:

تجربه کاربر: یک منوی کوتاه برای خوانایی از دید کاربر آسان تر و سریع تر است. اگر مجبورند از گزینه های زیادی استفاده کنند به احتمال زیاد خوانایی را از کاربران وب سایت کم میکنند.

بهینه سازی موتور جستجو SEO :  یک منوی کوتاه و واضح باعث می شود موتورهای جستجو پیمایش، درک و نمایه سازی سایت شما را آسان تر کنند.

طراحی: یک نوار ناوبری کوتاه و یک خط ، باعث می شود وب سایت شما سریع به نظر برسد و خواندن بازدید کنندگان را آسان کند.

تیم برنامه نویسی وارش تلاش می‌کند با ارائه این مقاله شما را در ایجاد یک منوی کاربری استاندارد راهنمایی کند.

آیا منوی شما نیاز به تغییر دارد؟

یکی از راه های ارزیابی وب سایت شما، شمارش تعداد گزینه های نوار پیمایش است. یک قانون خوب این است که آن را بین سه تا شش انتخاب نگه دارید. با این کار میتوانید توجه مخاطبان خود را افزایش دهید.

بنابراین هنگام ساخت نوار پیمایش این که دقیقاً چه مواردی را باید در نظر بگیرید، نکات مهمی هستند که می تواند کمک کننده باشد.

نکته 1: تعداد عناصر را محدود کنید

اجازه بدهید این موضوع را با یک مثال جلو ببریم

 

وب سایت رهگشای عدالت یکی از وب سایت هایی است که توسط گروه انفورماتیک وارش طراحیو برنامه نویسی شده است. در این وب سایت، ما ناوبری را براساس مهمترین اطلاعاتی که بازدید کنندگان احتمالاً هنگام مراجعه به وب سایت ما مراجعه می کنند ، ساده کرده ایم. این به کاربران ما کمک می کند و باعث می شود وب سایت بسیار تمیز تر و سازمان یافته تر به نظر برسد.

آیا منوی من از این نظر خوب خواهد بود؟ بله وبسایت های طراحی شده توسط تیم وارش به طور خودکار منوی ناوبری شما را متناسب با هر دستگاهی تنظیم می کند (خواه این یک لپ تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند باشد). در صفحه نمایش های کوچکتر تلفن همراه ، بازدید کنندگان شما می توانند صفحات اضافی را در زیر برگه "بیشتر" پیدا کنند.

خوب است بدانید: اگر تصمیم گیری در این باره سخت است، وب سایت خود را به چند دسته آسان قابل درک (زیرمجموعه) تقسیم کنید. از فهرست اصلی در فهرست منوی خود استفاده کنید و سپس به بازدید کنندگان اجازه دهید یک زیر صفحه را از فهرست کشویی انتخاب کنند.

نکته 2: برای موارد فهرست خود از اسامی کوتاه و مختصر استفاده کنید

این ممکن است همه گیر نباشد، اما اگر فهرست پیمایش شما طولانی باشد، برخی از کلمات کلیدی ساده ممکن است کمک کند. کلماتی را که استفاده می کنید در منوی خود مرتبط ، دقیق و کوتاه نگه دارید. به این ترتیب هم انسان و هم موتورهای جستجو به راحتی آنها را درک می کنند. به عنوان مثال ، بهتر است به جای نوشتن "با ما در تماس باشید" بگوییم "تماس" . زیرا کوتاه تر است، و این زبان استانداردی است که افراد هنگام جستجو در صفحه به دنبال آن هستند.

نکته 3: دسته ها و منوهای کشویی ایجاد کنید

این روشی آسان برای جاسازی موارد بیشتر در ناوبری شما بدون پیچیدگی است. در مثال زیر، برای جلوگیری از طولانی شدن منوی اصلی از منوی کشویی استفاده کرده ایم .

 

نکته 4: برش ، برش ، برش!

برخی از صفحات ممکن است اصلاً لازم نباشد. برای مثال ، ممکن است شما نیاز به یک صفحه جداگانه در منو نداشته باشید - می توانید این اطلاعات را در صفحه های اصلی وارد کنید. مثل همان کاری که در مورد ساعات کارمیتوانید انجام دهید، به جای ایجاد صفحه ای جداگانه که در مورد ساعات کار است،آن را درون صفحه تماس با ما قرار دهید یا آن را در فوتر درج کنید.

نکته 5: با یک دکمه سفارشی در نوار پیمایش، یک موضوع را که برایتان مهم است نمایش دهید.

در این روش، ویژگیهای جدیدی را برای کمک به بازدیدکنندگان تان ایجاد کنید.این کارممکن است ،بازدید کنندگان را به مشتری وبسایت تان تبدیل کند. بنابراین، می توانید دکمه تماس را ، مانند "با ما تماس بگیرید" یا "اکنون رزرو کنید"، به نوار ناوبری خود اضافه کنید - بنابراین به راحتی می توانید بازدید کنندگان خود را در جایی که می خواهید هدایت کنید ، راهنمایی کنید.

در مورد دکمه سفارشیخود فکرکنید. می توانید از آن استفاده کنید تا بازدید کنندگان بیشتری را به صفحه About خود هدایت کنید ، از آنها بخواهید که رزرو کنند یا اجازه دهید فقط با شما درتماس باشند.

دکمه ناوبری برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتری مناسب است. وقتی بازدید کنندگان با هر دستگاهی از سایت شما بازدید میکنند ، همیشه دکمه برجسته تماس را مشاهده می کنند. سپس تمام چیزی که نیاز است کلیک رویآن است! به این راحتی تبدیل به مشتری شما خواهند شد.

اگر در مورد طراحی و برنامه نویسی وب سایت، نیاز به مشاوره دارید همکاران در تیموارش میتوانند به شما کمک کنند