چگونه می توان Google را متوجه وب سایت خود کرد؟

چگونه می توان Google را متوجه وب سایت خود کرد؟

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۰:۵۰:۱۰

شما یک وب سایت زیبا ایجاد می کنید ، اما هنوز در Google نشان داده نشده است. تیم برنامه نویسی وارش با ارائه این مقاله تلاش میکند به شما کمک کند و راه کار هایی ارائه دهد که موتورهای جستجوگر بزرگ را به خود جلب کنید.

Google هر روز میلیاردها وب سایت اداره می کند. چگونه آن را انجام می دهد ... و شما چگونه می توانید کمی بیشتربه این موارد توجه کنید؟ بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه Google یک وب سایت را فهرست بندی ، تجزیه و تحلیل کرده و سپس رتبه بندی می کند ، و شما می توانید برای کمک به روند کار چه کاری انجام دهید.

1. نمایه (index) کردن وب سایت خود

درست مانند دفترچه تلفن در قدیم ، موتورهای جستجو دارای فهرست بزرگی از تمام صفحات در تمام وب سایتهایی هستند که آنها می شناسند. سایت شما اگر در آن پایگاه داده باشد، فقط می تواند در SERP ها(مخفف "صفحات نتایج موتور جستجو") ظاهر شود.

نمایه سازی(indexing) چگونه کار می کند؟

برای یافتن وب سایت های جدید، موتورهای جستجو از خزنده ها استفاده می کنند: ربات های مجازی که به طور خودکار از وب سایت بازدید می کنند. در تمام طول روز و هر روز. خزنده ها هر وب سایت را به بالا و پایین نگاه می کنند: آنها متن ، توضیحات تصویر و تمام پیوندهای موجود در سایت را مشاهده می کنند. در این مرحله ، آنها فقط می خواهند بدانند که چه چیزی در آنجا وجود دارد تا بعداً بتوانند آن را تجزیه و تحلیل کنند.

چگونه وب سایت خود را در فهرست Google قرار دهید

قبل از اینکه سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شود ، موتور جستجو باید بداند که چنین سایتی وجود دارد. از نظر فنی، ما می خواهیم موتور جستجو سایت شما را به فهرست وب سایتهای شناخته شده خود اضافه کند. این اولین کاری است که می توانید روی آن کار کنید: هر کاری که برای بهینه سازی سایت خود انجام دهید می تواند تنها در صورتی ایجاد شود که موتور جستجو سایت شما را در وهله اول ببیند.

اگر سایت شما جدید است ، خزندگان موتور جستجو ، سرانجام طی چند روز یا چند هفته آن را پیدا خواهند کرد. اما اگر می خواهید روند کار را با عجله انجام دهید ، بهترین راه برای فهرست بندی سریع آن، ثبت نام در حساب کنسول جستجوی رایگان Google و استفاده از ابزار بازرسی URL آن است. این روند فقط یک لحظه طول می کشد ، اما شما می توانید کاملاً مطمئن باشید که یک خزنده وب سایت ASAP را بازدید می کند. خیلی بهتر از نشستن در انتظار برای یک اتفاق جادویی است.

آیا سایت شما قبلاً ایندکس شده است؟

سریعترین روش برای مشاهده ایندکس شدن سایت شما این است که Google را باز کنید و در نوار جستجو تایپ کنید:

سایت: آدرس وب سایت شما (به عنوان مثال ،  site:vareshteam.com )

بررسی سریع به شما نشان می دهد آیا Google می داند وب سایت شما هنوز وجود دارد یا خیر. اگر این کار را نکنید ، نگران نباشید - به زودیاین کار انجام خواهد شد

 

وارد اکانت شوید و صفحه لیست نتایج تمام صفحات وب سایت خود را که در فهرست Google قرار دارند نشان می دهد. اگر ایندکس نشده اید ، می گویند "سایت جستجوی شما:  vareshteam.com با اسنادی مطابقت ندارد."

2. وب سایت تان را تجزیه و تحلیل کنید

 هنگامی که خزنده می داند سایت شما وجود دارد و چه چیزی در آن موجود است ، وقت آن رسیده است تا آنچه را که می یابد تجزیه و تحلیل کند. این تجزیه و تحلیل به یک رتبه بندی ختم می شود: لیستی از صفحات در اینترنت که با یک عبارت خاص جستجو مطابقت دارند.

سایت شما به چه سؤالاتی پاسخ می دهد؟

موارد زیادی وجود دارد که گوگل هنگام تجزیه و تحلیل وب سایت به آن نگاه می کند. موتور جستجو می خواهد بداند سایت شما درمورد چیست و مهمتر از همه وقتی وب سایت شما را به افرادی که جستجو می کنند نشان دهد. موتور جستجو سعی می کند دریابد که وب سایت شما برای چه عباراتی مناسب است.

کمی ظرافت نسبت به این فرایند وجود دارد که الگوریتم های Google در طی سالهای متمادی بهتر و بهتر شده اند. به عنوان مثال ، اگر سایت شما مربوط به قهوه است ، آیا وقتی مردم به دنبال بهترین مکان برای نوشیدن قهوه در شهر شما هستند ، آیا باید ظاهر شود یا وقتی مردم به دنبال تهیه قهوه خوب برای کافه خود می گردند، باید ظاهر شود؟ الگوریتم های موتور جستجو می توانند به محتوای شما نگاه کنند ، متن شما را "بخوانند" و به آن سوال پاسخ دهند.

3. رتبه بندی وب سایت

هنگامی که موتور جستجو تجزیه و تحلیل خود را انجام داد، می خواهد تشخیص دهد که آیا سایت شما کم و بیش برای سایر عبارات جستجو نسبت به سایر وب سایت های رقیب مرتبط است. برای انجام این کار، از حدود 150 عامل رتبه بندی مختلف استفاده می کند (و برخی می گویند حتی تعداد بیشتری نیز وجود دارد). برخی از اینها نسبت به سایرین اهمیت بیشتری دارند.

متأسفانه ، لیست آسانی برای پیگیری همه عوامل رتبه بندی مختلف وجود ندارد. Google و سایر موتورهای جستجو دقیقاً به ما نمی گویند که آنها به دنبال چه چیزی هستند، زیرا نمی خواهند ما شروع به دستکاری نتایج جستجو کنیم. خوشبختانه، آنها رهنمودهای کلی ارائه می دهند. افرادی که در سئو کار می کنند ، اغلب آزمایش هایی را انجام می دهند تا ببینند موتورهای جستجو چگونه محتوا را در یک وب سایت اداره می کنند.

با استفاده از این اطلاعات ، می توانید سایت خود را بهینه کرده و برای عبارات خاص جستجو رتبه بالاتری داشته باشید. با وجود اینکه یک حرفه کامل وجود دارد که فقط تفاوت های ظریف بهینه سازی موتور جستجو اختصاص داده شده است، می توانید با این مراحل ساده شروع کنید:

کمی تحقیق در مورد کلید واژه انجام دهید تا ایده هایی را پیدا کنید که عبارت های جستجو را می خواهید هدف گذاری کنید. (در اینجا ایده هایی در مورد ایده های تحقیق سریع و آسان کلمات کلیدی برای افراد غیر متخصص ارائه شده است).

تنظیمات SEO را در وب سایت خود باز کنید و هر قسمت خالی مانند عنوان صفحه اصلی و عنوان وب سایت خود را پر کنید. با استفاده از برخی از کلمات کلیدی مورد نظر خود، از این زمینه ها برای توصیف آنچه در مورد سایت شما است استفاده کنید.

عناوین را به وب سایت خود اضافه کنید تا ساختار متن خود را ارائه دهد (موتورهای جستجو از این عناوین برای کمک به درک سایت شما و چگونگی سازماندهی آنها استفاده می کنند) و زمینه های متن جایگزین را در تصاویر خود پر کنید.

محتوای وب سایت خود را بهبود بخشید. تنظیمات SEO شما را تا کنون به دست می آورد. مهمترین عامل در رتبه بندی موتورهای جستجو ، داشتن متن مناسب و با کیفیت در وب سایت است.

4. دوباره خزیدن و بررسی برای به روز رسانی

بنابراین ، سایت شما ایندکس شده است. و شما برای بهینه سازی برخی از عبارات جستجو چند تغییر ایجاد کرده اید. حالا چه اتفاقی می افتد؟

کمی طول می کشد تا Google بتواند تغییرات شما را ببیند

اکنون ، قبل از اینکه تغییرات شما در نتایج جستجو تأثیر داشته باشد باید منتظر باشیم تا خزنده نها را متوجه شود. در بازدید بعدی ، خزنده به سایت شما نگاه می کند تا ببیند آیا از آخرین باری که در آنجا بوده تغییر کرده است. اصولاً می خواهد بداند: آیا دلیلی وجود دارد که شیوه نمایش این سایت به جستجوگرها را تغییر دهم؟

هر چند وقت یک بار سایت شما خزنده است برای هر وب سایت متفاوت است. به نظر می رسد منطق Google بر اساس حفظ و به روز بودن نتایج جستجو است. اگر هر ساعت یک وب سایت خبری محتوای اصلی جدید را ایجاد کند ، خزندگان اغلب به آن سایت مراجعه می کند. اگر سایت شما فقط یک بار در سال تغییر کند ، خزیدن بعدی شما بیشتر طول خواهد کشید. به همین دلیل ایده خوبی است که به طور مرتب چک کنید و تمام اطلاعاتتان را تازه نگه دارید.

هنگامی که سایت شما دوباره ویرایش و تجزیه و تحلیل شد، ممکن است چند موقعیت برای یک عبارت جستجو خاص تغییر کند. حتی ممکن است موقعیت ها را برای عبارت جستجوی دیگری رها کند.

بسیاری از ابزارهای جستجوگرها در خارج وجود دارند که می توانند به شما در ردیابی این تغییرات در رتبه بندی شما کمک کنند. اگر با بودجه کار می کنید ، کنسول جستجوی Google بهترین شرط بندی شما برای بدست آوردن اطلاعات در مورد رتبه بندی های شما در Google است:

  1. وارد حساب کنسول جستجو شوید.
  2. به جستجوی ترافیک> تجزیه و تحلیل جستجو بروید
  3. موقعیت ها را در نوار بالا انتخاب کنید

اکنون می توانید موقعیت وب سایت خود را برای عباراتی جستجو کنید که افراد به دنبال آن هستند. اگر وب سایت شما مدتی بوده است ، می توانید از بسیاری از عبارات جستجوی مختلف بازدید کننده را بدست آورید.

در بیشتر موارد ، نباید انتظار داشت که سریعاً به جایگاه شماره یک بروید. اما ناامید نشوید. رسیدن به آنجا زمان می برد و نتیجه بسیاری از مراحل کوچک است. با افزایش ترافیک و افزودن مطالب به سایت ، رتبه بندی شما به مرور زمان بهبود می یابد.

اگر در مورد سئو و راههای استاندارد کد نویسی در وب سایت نیاز به مشاوره دارید، تیم برنامه نویسی آماده پاسخگویی و مشاوره به شماست