نحوه نوشتن صفحه سؤالات متداول (FAQ)

نحوه نوشتن صفحه سؤالات متداول (FAQ)

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۴:۱۲

احتمالا تصورمی‌کنید که صفحه اصلی مهمترین صفحه وب سایت است.اما صفحه "سوالات متداول" بهترین صفحه برای پرسش و پاسخ بسیاری از مسائل در وب سایت است. توجه به صفحه سوالات متداول یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن مشتریان جدید ، فروش بیشتر و صرفه جویی در وقت برای پاسخ به سؤالات تکراری هست.

با این حال، لیستی از سوالات متداول معمولاً مورد غفلت قرار می گیرد یا به عنوان یک نتیجه پسندیده می شود. تیم طراحی وب سایت وارش در تلاش است با ارائه این مقاله راهکارهایی را در مورد نحوه نوشتن بخش سؤالات متداول و برخی از دلایلی که باعث کمک به تجارت شما کمک کند!

FAQ یا پرسش و پاسخ چیست؟ FAQ مخفف سؤالات متداول است و صفحه ای در وب سایت است که به سؤالات مشتری پاسخ سریع می دهد. ایده این است که پاسخ ها را کوتاه و مستقیم ارائه دهید تا افراد به سرعت اطلاعات را پیدا کنند. ترجیحا سوالات متداول باید سوالات واقعی باشند نه سوالات فیک (fack) و غیر واقعی .

فواید بخش سؤالات متداول در وب سایت چیست؟

استفاده از صفحه متداول، باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. اگر بیشتر وقت خود را صرف پاسخ دادن به ایمیل یا پرس و جوهای رسانه های اجتماعی می کنید ، یک FAQ می تواند یک زمان سنج واقعی باشد. در حال حاضر، مشتریان می توانند برای پاسخ به سؤالات متداول مراجعه کنند.

این امر باعث ایجاد ترافیک وب سایت جدید و مشتریان جدید می شود. هدف Google ارائه پاسخ به سؤالات است. اگر متن خود را در قالب Q&A قرار دهید ، نیمی از کار را قبلاً انجام می دهید. حتی ممکن است ، اگر پاسخ خوبی به یک سؤال دارید، در یکی از جعبه های پاسخ گوگل یا قطعه های مشخصه قرار بگیرید که باعث افزایش چشمگیر ترافیک می شود.

این کار باعث ایجاد اعتماد می‌شود . یک صفحه پرسش و پاسخ خوب نوشته شده تجربه را نشان می دهد . شما می دانید مشتریان چه فکری می کنند و قبلاً جواب داده اید. این یک راه عالی برای افزایش اعتماد و حرفه ای بودن وب سایت شما است.

آیا یک بخش سؤالات متداول می تواند به SEO کمک کند؟ آره! موتورهای جستجو سایتهایی را مشاهده می کنند که جواب های خوبی و با ارزش تر می دهند ، بنابراین اگر به خوبی به وب سایت خود پاسخ دهید ، رتبه بندی موتورهای جستجو شروع به افزایش می کند.

چگونه تصمیم می گیرید در سؤالات متداول خود سؤالاتی مطرح کنید؟

به سؤالات مشتریان خود نگاه کنید

مورد اول کاملاً واضح است: مشتریان از شما چه سؤال می کنند؟ به صندوق ورودی ایمیل یا حساب رسانه اجتماعی خود نگاه کنید و ببینید که کدام سؤال در حال افزایش است. چه چیزی معمولاً باعث می شود تا مردم قبل از خرید دریغ کنند؟ چه مشکاتی ممکن است داشته باشد؟ هرچه بیشتر بتوانید پاسخ این سؤالات را به صورت پیش فرض بدهید، این کار را با اطمینان بیشتر برای خرید مشتریان آسان می کنید. و خودتان نیز وقت خود را ذخیره خواهید کرد.

به وب سایت های رقبا نگاه کنید

اگر شغل جدیدی هستید یا هنوز درخواست های مشتری زیادی ندارید، برای ایده های خود به وب سایت های مشابه مراجعه کنید. اگر می توانید به سؤالات بهتر از آنچه آنها جوابگو بوده اند پاسخ دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

 

به Google و Quora نگاه کنید

برای شروع به وارد کردن سؤالی درباره شغل خود در نوار جستجو، از ویژگی Autosuggest Google استفاده کنید. سؤالاتی را که معمولاً افراد جستجو می کنند مشاهده خواهید کرد. این می تواند یک نکته پراهمیت باشد تا بفهمید چه سؤالاتی را در صفحه سؤالات متداول خود قرار دهید. ایده دیگر مرور سایت Quora است - سایتی که برای پاسخ به سؤالات افراد ساخته شده است. فقط یک موضوع را تایپ کنید ، گزینه های بیشتر را انتخاب کنید و سپس همه سوالات را انتخاب کنید. لیستی از جدیدترین سؤالات مربوط به آن مبحث را دریافت خواهید کرد.

نکته: سؤالات متداول باید برخی از سؤالات کلی در مورد صنعت یا محصول شما باشد - نه فقط در مورد شما. به عنوان مثال ، اگر کفش بچه گانه را می فروشید ، ممکن است سؤالی از جمله "اندازه کفش کودکم را چگونه اندازه گیری کنم؟" را شامل شود ، به این ترتیب افرادی که در مورد کفش بچه ها تحقیق می کنند ، حتی اگر هنوز از محصولات شما اطلاع ندارند ، محتوای شما را پیدا می کنند.

 

How to use Google Autocomplete to come up with FAQ ideas

 

نکاتی برای نوشتن یک صفحه پرسش و پاسخ خوب

مهمتر از همه، صفحه سؤالات متداول شما باید ساده و فوق العاده آسان برای استفاده مشتریان باشد. این نکات به شما کمک می کند تا صفحه شما بهترین سؤالات متداول را دنبال کند:

 • عنوان "سؤالات متداول" یا "ّFAQ" را در عنوان صفحه استفاده کنید
 • سوالات را از دیدگاه مشتری خود بنویسید
 • برگه سؤالات متداول را با قالب واقعی پرسش و پاسخ بنویسید
 • پاسخ ها را کوتاه نگه دارید
 • به سؤال کاملاً پاسخ دهید ، فقط به صفحه دیگری پیوند ندارید
 • پاسخ های خود را به سؤالات بله / خیر با "بله" یا "نه" شروع کنید
 • از کلمات پیچیده جلوگیری کنید برای مثال مانند صحبت کردن در مورد مشتریان بنویسید
 • در پاسخ های خود شخصیتی نشان دهید 

1. صفحه را با سؤال متداول بنامید: در حال حاضر مردم می دانند FAQ چیست، بنابراین عنوان صفحه خود را ایجاد کنید. با افزودن "خوب برای دانستن" یا "اطلاعات بیشتر" موارد را پیچیده نکنید. بعضی اوقات افراد بخش سوالات متداول را در صفحه مخاطب خود قرار می دهند، اما می توانید صفحه شخصی خود را ایجاد کرده و آن را در فهرست منوی ناوبری وب سایت یا صفحه وب سایت خود قرار دهید تا پیدا کردن آن آسان باشد.

2. سؤالات را در وهله اول از دید مشتری بنویسید: سؤال را گونه ای بنویسید که خواننده از شما سؤال می کند. بنابراین مشتری "من" است و شما ، صاحب وب سایت ، "شما" هستید. چسباندن به این قالب برای خواننده حس بیشتری ایجاد می کند ، سردرگمی را کاهش می دهد و به آنچه مردم در موتورهای جستجو تایپ می کنند، نزدیک تر است:

 

 

 

از دید مشتری بنویسید:

"آیا می توانم یک کد تخفیف هدیه بخرم؟"

به جای

"آیا می توانید یک گواهی هدیه خریداری کنید؟" یا "آیا مشتریان می توانند کد تخفیف هدیه خریداری کنند؟"

3. از یک قالب پرسش و پاسخ استفاده کنید: این به نظر واضح است ... اما فراموش نکنید که سوالات واقعی را با جواب بنویسید. هیچ کس دوست ندارد وقتی که در واقع صفحه درباره شما یا زمینه بازاریابی شما را می گیرد ، با کلیک روی سؤالات متداول فریب بخورد.

4- پاسخ ها را کوتاه کنید: در دنیای فروش و پاراگراف های کلمات، پاسخ سریع به سوال شما بهترین راه حل است. بنابراین اگر می توانید در کمتر از 100 کلمه وبه صورت کوتاه در مورد پاراگراف پاسخ دهید. اگر به فروش می پردازید و یا به جزئیات باورنکردنی غرق می شوید ، در صفحه سؤالات متداول قرار نمی گیرد.

5. در واقع به این سؤال پاسخ دهید: تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از سؤالات متداول از دادن جواب مستقیم اجتناب می کنند یا آنها را به صفحه دیگری می فرستند. در صورت امکان، به کل سؤال موجود در سؤالات متداول پاسخ دهید بدون اینکه به صفحه دیگری پیوند برقرار کنید. می توانید برای اطلاعات بیشتر پیوندهایی تهیه کنید، اما خود پاسخ باید درست در همان صفحه باشد.

به عنوان مثال - کدام یک مفیدتر است؟

سوال: سیاست عدوت شما چیست؟

پاسخ: ما اجازه می دهیم ظرف 30 روز از تاریخ سفارش شما بازگرداندن همه موارد را داشته باشیم. فقط کافیست با شماره سفارش خود یک ایمیل ارسال کنید و ما یک برچسب برگشت برای شما ارسال خواهیم کرد.

یا،

پاسخ: سیاست بازگشت ما در اینجا موجود است (پیوند).

 

6. پاسخ خود را به سؤالات بله / خیر با "بله" یا "نه" شروع کنید: این کلمات ساده می توانند باعث صرفه جویی در وقت مردم شوند. همچنین ، داشتن پاسخ های قطعی به سؤالات (بله / خیر) به نظر می رسد مطمئن تر و قانونی تر از یک مضراب آرزو است ، "خوب ، گاهی اوقات ، شاید ، شاید ...".

به عنوان مثال - کدام یک واضح تر و قانع کننده تر است؟

سوال: آیا شما روی حیوانات آزمایش می کنید؟

پاسخ: نه. ما هرگز روی حیوانات آزمایش نمی کنیم. در اینجا گواهینامه (پیوند) ما - جواب واضح و تعیین کننده است

یا،

پاسخ: آزمایش حیوانات موضوعی است که ما عمیقاً در بیانیه ماموریت و شیوه های تجارت مورد توجه قرار داده ایم. ما بخشی از برنامه صدور گواهینامه Leaping Bunny هستیم ، استاندارد طلایی برای صدور گواهینامه های بی رحمانه ...  که به صورت کسل کننده است و یک جواب روشن را ارائه نمیدهد.

7. جلوگیری از کلمات تخصصی و پیچیده: یکی از دلایلی که FAQs به خوبی کار می کند این است که آنها مطابق با آنچه کاربران از قبل در حال فکر کردن یا سوال کردن هستند مطابقت دارند. برای این منظور ، اطمینان حاصل کنید که از واژگان و عباراتی که مشتریانتان از قبل می شناسند ، استفاده می کنید.

 

مثال: استفاده از زبان عادی

"آیا کارتهای پول پیش پرداخت شده صادر می کنید تا به عنوان جایگزینی برای پول نقد برای خریدهای داخل فروشگاه استفاده شود؟"

یا

"آیا کارتهای هدیه می فروشید؟"

 

8. نشان دادن برخی از شخصیت ها: فقط به دلیل اینکه بخش سؤالات متداول مستقیم است به این معنی نیست که باید کسل کننده باشد. از آن به عنوان فرصتی برای نوشتن برند خود استفاده کنید (شوخ طبعی ، گاه به گاه ، با عزت و غیره) و حتی برخی از اطلاعات پشت صحنه در مورد شرکت خود را برای به اشتراک گذاشتن رنگی به محتوای خود به اشتراک بگذارید. این شانس بسیار خوبی است که نشان دهید یک انسان واقعی در پشت وب سایت (شما!) وجود دارد که به فکر مشتریان خود است و به سؤالات آنها شخصاً پاسخ می دهد.

مثال: سؤالات خود را درمورد سرخپوشان شرکت خود وارد کنید

سوال: "حیوان خنده دار در آرم شما چیست؟"

پاسخ: "این یک واقعیت است ، با تشکر از شما برای پرسیدن! Narwhalها مانند ما منحصر به فرد ، هوشمند و عاشق شنا هستند. "

 

سؤالات متداول خوب، بیشتر مطالب را پوشش میدهد

در اینجا چند ایده درباره آنچه ممکن است در سؤالات متداول خود بگنجانید وجود دارد:

 • خط مشی های فروشگاه از جمله سیاست های بازپرداخت
 • جایی که شما فعالیت دارید
 • سرعت انجام سفارشات چقدر است
 • هر اطلاعاتی که مشتری برای انتخاب کالای مناسب نیاز داشته باشد - مثلاً نحوه انتخاب اندازه مناسب
 • حقایق کمی شناخته شده در مورد محصولات یا خدماتتان
 • اسطوره های رایج در مورد محصول یا صنعت شما که می توانید آنها را حذف کنید
 • در صورت سردرگم شدن افراد، توضیحات واضح از تفاوت های بین محصولات را توضیح دهید

اگر صفحه سؤالات متداول را به وب سایت خود اضافه نکرده اید، اکنون زمان مناسب برای امتحان کردن آن است! برای راهنمایی بیشتر، نحوه نوشتن توضیحات محصولاتی را که می فروشید، بررسی کنید.