تولید محتوای حرفه‌ای با قوانین سئو ( SEO)

تولید محتوای حرفه‌ای با قوانین سئو ( SEO)

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۷:۱۶

وبلاگ‌ها و تولید محتوای حرفه‌ای  یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات روابط عمومی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی محسوب میشوندتیم طراحی وب سایت وارش تلاش میکند به شما کمک کند تا بتوانید محتوایی حرفه ای را به شما آموزش دهد که سئوی سایت شما را ارتقا دهد و به ترافیک وب سایت تان کمک کند

 پست کردن منظم مطالب جدید در سایت یکی از آسان‌ترین راههای معرفی برند کسب وکار و تجارتان به مشتریان حاضر و مشتریان بالقوه است.البته نمی‌توان تنها دسته‌ای از کلمات را بر روی وبسایت وارد کنید و انتظار داشته باشید افراد به سایتتان مراجعه کنند.

در ادامه راز تولید محتوای مبتنی بر سئو حرفه‌ای را برایتان ارائه خواهیم کرد:

 

کلید واژه‌های خود را جستجو کنید

اگر می‌خواهید مطلبی را در سایت خود پست کنید، زمان بگذارید و مطمئن شوید که گوگل متوجه تلاش‌های شما خواهد شد.

کلیدواژه‌ها و عباراتی را که مردم بیشتر جستجو می‌کنند (زمینه‌ای که می‌توانید در آن رقابت کنید) را پیدا کنید .درباره آن کلمات وکلید واژه ها مطلب تهیه کنید و آن را به صفحه گسترده کلید واژه تبدیل کنید. به اینکه  چند بار از کلیدواژه‌ها در متن خود استفاده کردید دقت کنید و از ابزارهای مناسب استفاده کنید تا بفهمید که با کلید واژه‌های موردنظر در چه رتبه‌ای قرار می‌گیرید. SEMrushابزاری هست که میتوانید این اطلاعات را از آن دریافت کنید

از کلیدواژه‌ها استفاده کنید

نوشتن یک متن بر اساس سئو به معنی استفاده از کلید واژه‌ها در کپی هست، در حالی که روال دیگر بدین گونه نیست.در واقع استفاده از کلید واژه‌های هدف در مقاله هنوز هم ایده خوبی است ولی استفاده اجباری از کلمات کلیدی در متن نه تنها به بهبود رتبه کمک نمی‌کند بلکه به آن صدمه می زند. در مورد استفاده از هر بخش استراتژی سئو باید مهارت پیدا کنید.

از کلیدواژه خود در عنوان استفاده کنید.این کار را در 300 کلمه ابتدایی و در فرضیه‌های اول و دوم هم استفاده کنید (البته لازم نیست در هر دو مورد استفاده شود فقط مطمئن شوید که در یکی از آنها از کلیدواژه خود استفاده کنید) پس از آن تلاش کنید تا تنوعی از کلیدواژه خود را در متن به کار ببرید.

دقت داشته باشید که هیچوقت به طور اجباری کلیدواژه ها را در متن وارد نکنید. کلیدواژه باید به طور طبیعی در متن جلوه کند. اگر احساس می‌کنید که دارید پرت و پلا می‌نویسید بدانید که زیاده روی کرده‌اید.

به یاد داشته باشید که کسی که راجع به کلیدواژه مورد نظر جستجو می‌کند می‌خواهد مطلب بیشتری در رابطه با آن بداند و یا آن را بخرد و در کل از آن اطلاعاتیبدست بیاورد . پس باید چیزی را که می‌خواهند به آنها بدهیم و اگر این کار را انجام دهید کلیک‌های بیشتری دریافت خواهید کرد. این یکی از ترفندهای تجاری است که در تولید محتوای حرفه‌ای انجام می‌دهند.

راجع به چیزی بنویسید که برای مردم مهم است

قبل از اینکه هرگونه سئو نویسی را شروع کنید، از خودتان بپرسید: مخاطبان چهکسانی هستند؟ گاهی اوقات افراد متن‌هایی را بدون هیچ دلیل واقعی و بی هیچ استراتژی‌ای می‌نویسند. آن‌ها فراموش می‌کنند که انسان‌های واقعی قرار است این نوشته‌ها را بخوانند. این را در نظر داشته باشید که مطالبی که برای وبلاگ وب سایت تان تهیه میکنید، برای الگوریتم گوگل نمی‌نویسید، برایمطالعه کاربرانتان می‌نویسید.

زمانی که می‌نویسید همواره باید در پی آن باشید که ارزشی را به خواننده خود اضافه کنید. چه چیزی می‌توانید به آنها بگویید که دیگران نمی‌توانند؟ چه خدمت ویژه‌ای می‌توانید ارائه کنید؟ چه دانشی را می‌توانید با آنها به اشتراک بگذارید که در جای دیگری آن را نخواهند یافت؟

وقتی میخواهید محتوایی تولید کنید همواره این نکته را در نظر داشته باشید که خودتان بهترین منبع برای شناسایی خدمات و محصولاتتان هستید پس از اطلاعات و معلومات خودتان برای بهبود سئو بهره ببرید.

در تولید محتوای حرفه ای میتوانید راجع به اخبار مربوط به تجارت خود صحبت کنید. زمانی که شک دارید، می‌توانید به لیست کلیدواژه‌های سئو خود نگاهی بیندازید و ببینید در چه لیست، لینک و یا پستی می‌توانید از آنها استفاده کنید. از مصاحبه کردن با متخصصان نیز نترسید (جملات و مشخصات آنان را در پست خود بیاورید، به احتمال زیاد آن‌ها مطلب شما را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارند و بدین ترتیب می‌توانید در شبکه‌های بزرگتری نفوذ کنید).

اصول تکنیکی سئو را بدانید

در صورتی که سایت شما در گوگل نمایه یا index نشده باشد، تمام بهینه سازی های کلیدواژه‌های جهان هم به شما کمک نخواهد کرد.

از شما به عنوان یک نویسنده، انتظار نمی‌رود که راجع به جابجایی سایت یا فعال کردن https بر روی دامنه بدانید. لازم نیست راجع به حداکثر ساختن بودجه و یا کوچکتر کردن جاوااسکریپت بدانید. با این وجود دانستن چند نکته تکنیکی در زمینه سئو از شما سئو نویس بهتری خواهد ساخت.

نخست، بدانید که گوگل چطور یک سایت را بالا می‌برد و یا تبادل لینک معتبر به استراتژی شما کمک خواهد کرد. در کل، محتوا نویسی به نوشتن تنها یک پست گفته نمی‌شود بلکه به نوشتن تعدادی پست و ارتباط دادن آنها به هم گفته می‌شود.

اگر دانش خوبی در خصوص ساختار وبلاگ خود داشته باشید می‌توانید همه چیز را کمی بهینه سازی کنید بدین معنی که لینک دادن به یکی از پست‌های خودتان می‌تواند به سایت شما حداکثر سود را برساندهمچنین به چگونگی بهینه سازی سایت به جز استفاده از کلید واژه‌ها کمک می‌کند.

دقت کنید عکس‌هایی را تهیه کنید که دقیقا اندازه تعیین شده را پر کند، یا به عبارتی تصاویر را بهینه سازی کنید، پاپ آپ های زیادی در یک صفحه باز نشود و مطمئن شوید که تمام صفحات وبسایت شما نمایه شده است. این‌ها مهارت‌هایی است که به عنوان یک سئو نویس باید دارا باشید.

برای ایجاد index  یا معرفی به گوگل google  میتوانید مقاله مربوط به آن را از وب سایت وارش مطالعه کنید.

وبسایت خود را از نظر تکنیک‌های سئو بررسی کنید

می توانید وب سایت خود را به ما معرفی کنید تا ما آن را به لحاظ سئو و بهینه سازی بررسی کنیم. برای این کار کافی است با همکاران ما دردپارتمان طراحی وب سایت وارش در ارتباط باشید تا این بررسی را برای وب سایت شما داشته بشیم

به اندازه‌ای بنویسید مناسب مطلب تهیه کنید. مطمئناً 100 کلمه محتوای جدید، بهتر از هیچ است؛ ولی چه مفاهیمی را می توانید در یک مطلب کوتاه انتقال دهید؟

موتورهای جستجو مقالات و بلاگ های طولانی‌تر را ترجیح می‌دهند. سعی کنید حداقل 600 کلمه بنویسید ولی اگر بتوانید 1000 کلمه بنویسید سئوی بهتری خواهید داشت.

تجربیات ما در دپارتمان طراحی وب سایت و سئوی وارش نشان میدهد که موتورهای جستجو متن‌های با حداقل 2000 کلمه را بیشتر می‌پسندند . ما این مورد را در ارتباط با کارهای خودمان و مشتریان دیده‌ایم. و بسیاری از پست‌های معروف ما حداقل 1500 کلمه دارند. هرچه متن شما طولانی‌تر باشد، ارزش بیشتری را به خوانندگان خود انتقال می‌دهید و شانس بیشتری برای کاهش نرخ پرش خواهید داشت. اما به یاد داشته باشید که نباید اضافه گویی یا به عبارت بهتر پرت و پلا بنویسید، همه ی اطلاعاتی که می دهید باید مفید باشد.

تحلیل‌ها را مطالعه کنید

کپی رایتینگ فقط پست گذاشتن و پس از آن رها کردن نیست.در واقع، شما باید مرتباً مطالب خود را از طریق آنالیزور گوگل چک کنید. اطلاعاتی همچون زمان حضور در سایت، نرخ پرش، صفحات در هر بازدید (حتی اگر نه بیشتر از تراکم کلید واژه‌ها) مهم‌اند.

اگر وب سایت شما نرخ پرش بالایی داشته باشد بدان معنی است که بازدید کنندگان در سایت شما برای مدت طولانی نمی‌مانند و سایت را ترک می‌کنند، شاید به این دلیل است که سایت مطلب مورد نظر آنان را ارائه نمی‌دهد. بنابراین تا میتوانید نرخ پرش دروب سایتتان را بهحداقل برسانید.نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید این است که وجود زیاد مطالب بی ربط به محتوا اصلی می‌تواند نرخ پرش سایت شما را بالا ببرد.

پاپ آپ های مهاجم، زمان طولانی لود شدن سایت، تبلیغات و تصاویر مضر و هرگونه عنصر زشت در طراحی، مخاطب را فراری خواهد داد. محتوا سئو شده الزاماً فقط متن نیست بلکه تمام چیزی است که مخاطب بر روی صفحه مشاهده می‌کند. اگر مطالب بر اساس طراحی بد مبهم بماند، کسی برای مطالعه آن در سایت نمی‌ماند.

متن خود را ویرایش کنید

تفاوت اصلی میان تولید محتوای حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای در ویرایش متن است.نرم افزارهایی مانند اپن آفیس، گوگل داکس و مایکروسافت ورد این کار را آسان کردند- خط‌های قرمز و سبز بیشتر آن را آشکار می‌کنند. شناخت فرمت بصری زیبا نیز مهم است. از پاراگراف های خیلی طولانی اجتناب کنید وجمات را کوتاه کنید.

اگر برایتان امکان پذیراست، قبل از انتشار متن آن را بازخوانی کنید. حتی اگر آنها سئو نویس نباشد می‌توانند بسیاری از اشتباهات متن را پیدا کنند.

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

گام نهایی شما در تولید محتوا برای وب این است که به عنوان مسئول روابط عمومی خود به تمام بخش‌های محتوای خود لینک دهی کنید. در وبلاگ‌ها کامنت بگذارید و به متن خود لینک دهید. متن خود را در Reddit و Stumbleupon وارد کنید. مدیریت شبکه‌های مجازی و محتوا نویسی برای وب سایتتان در موازات هم انجام میشوند . به محض اینکه مطلبی جدید منتشر کردید باید در شبکه‌های مجازی آن رامنتشر کنید.

در نظر داشته باشید که سئو نویس حرفه‌ای شدن زمان می‌بردسئو نویسی یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری نمی‌توان یک شبه این مسیر را طی کرد.وقتی که مطلبی را می‌نویسید، آن را دوباره ودوباره ویرایش کنید. همیشه راهی برای ارتقای مطلب دارید.

و نکته پایانی :همه مطالب مفیدی سئوی سایت شما را ارتقا خواهد داد.پس تا میتوانید مطالب مفید ایجاد کنید.