با راهنمای خرید به مشتریان در تصمیم گیری کمک کنید

با راهنمای خرید به مشتریان در تصمیم گیری کمک کنید

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۸:۴۰:۳۴

اگر توجه کنید،موقع خرید یک لامپ ، تلفن یا یک جفت کفش اسپورت برای پیاده روی، گزینه های زیادی وجود دارد. همه آنها جالب به نظر می رسند و انتخاب می تواند بسیار زیاد باشد و یا شما را درانتخاب مناسب سردرگم کند.

در مرحله اولیه از خرید مشتری ، یک راهنمای خرید واقعاً می تواند به مشتریان شما کمک کند. آنها به دنبال محصولی هستند ، اما هنوز نمی دانند چه چیزی برای آنها مهم است. شما می توانید به آنها در تصمیم گیری هوشمند کمک کنید و شرکت خود را به عنوان یک مرجع معتبر تأسیس کنید. تیم طراحی وب سایت با ارائه این مقاله تلاش می‌کند به شما در ایجاد یک راهنمای خرید مناسب کمک کند.

نحوه نوشتن راهنمای خرید

مخاطبان هدف شما ممکن است برای اولین بار محصول شما را ببینند و اطلاعات کمی در مورد آن داشته باشند. یک راهنمای خرید به مشتریان نمای کلی و ساختاری از حقایق اساسی و تصمیمات مهم را نشان می‌دهد.

  1. سؤالات مشتری را از مکالمات مربوط به مشتری یا فروش ، فروم یا رسانه های اجتماعی خود جمع آوری کنید تا ببینید مردم با چه گزینه هایی روبرو میشوند.
  2. مهمترین پاسخ ها را ذکر کنید و توضیح دهید چه زمانی نوع یا دسته خاصی از محصول را انتخاب می کنید.
  3. راهنمای خود را مرور کنید تا ببینید آیا اطلاعات شما عینی است و آیا می توانید با حقایق یا اعداد از آن پشتیبانی کنید.
  4. از مربیان بخواهید کلماتی را که درک نمی کنند برجسته کنند و از آنها در انتخاب محصول پس از خواندن راهنما مطمئن شوید.
  5. راهنما را در وب سایت خود منتشر کنید و آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

راهنمای خرید چگونه به تجارت من کمک می کند؟

کمک به مشتریان به خودی خود یک هدف خوب است ، اما مشاغل نیز برای زنده ماندن به فروش نیاز دارند. یک راهنمای خرید بصورت غیر مستقیم از فروش شما پشتیبانی می کند:

  • با اشتراک دانش، اعتماد و اقتدار ایجاد کنید. مشتریان احتمالاً بیشتر از شما خریداری می کنند و نه رقبای شما.
  • به مشتریان اطمینان دهید که به جای احساس غرق شدن و ترک سایت خود ، بتوانند انتخاب کنند.
  • با هدایت مشتریان به کالای مناسب بازدهی محصول کمتری بدست آورید.

همچنین یک راهنمای خرید می تواند به SEO شما کمک کند: سؤالاتی که در راهنمای خود ذکر می کنید کلمات کلیدی مناسبی برای جذب مشتری بیشتر از طریق Google هستند.

سوالات مهم را ذکر کنید

یک ساختار خوب برای فهرست کردن سوالات مهم در مورد محصول است. سپس می توانید گزینه های مختلف موجود را توضیح داده و توضیح دهید که وقتی هر گزینه معقول است.

مثال: آیا از چکمه های خود در هوای گرم استفاده می کنید یا خنک؟ "

چکمه های پیاده روی چرمی را در هوای گرم بپوشید: آنها چرخه تعریق بهتری دارند و احتمال تاول را کاهش می دهند. در مناطق سردتر چکمه های مصنوعی را در نظر بگیرید ، زیرا عایق بندی بهتری دارند و پاهای شما را گرم نگه می دارند. "

چنین واقعیت های اساسی به مشتریان جدید کمک می کند تا درک کنند که چه چیزی را در چکمه های پیاده روی خود جستجو کنند. اطلاعات موجود در راهنمای خرید آنها باعث می شود تا خریداران اطمینان بیشتری داشته باشند. در یک راهنمای خرید، مشتریان شما کشف می کنند که چه سؤالاتی را باید بپرسند. این مساله آن را از صفحه سؤالات متفاوتی جدا می کند ، که سؤالات مشتریانی را که قبلاً در آنها قرار دارد ، لیست می کند.

اطلاعات عینی باعث ایجاد اعتماد می شود

در مرحله بازدید هنوز مشتریان آماده خرید نیستند: آنها می خواهند بفهمند که چه چیزی به نیازهای آنها پاسخ می دهد. واقعیت های عینی و واضح ، به جای اینکه بازاریابی فشرده یا فروش داشته باشند، این درک را به مردم می بخشند. از این واقعیت ها برای تمرکز بر یافتن محصول مناسب استفاده کنید. این به مشتریان دلیل خوبی می دهد تا به شما اعتماد کنند. همچنین حقایق و اعداد و ارقام عینی نشان می دهد که شما در این مورد اقتدار دارید. این ترکیب اعتماد و اقتدار، شرکت شما را بسیار جذاب می کند.

واژه های ساده استفاد کنید

به یاد داشته باشید که این راهنمای خرید را برای افرادی که قبلاً هرگز از این نوع محصول خریداری نکرده اند، می نویسید. با توضیح معنای واژه تخصصی که استفاده می کنید به آنها کمک کنید. مطمئن نیستید که متن شما به اندازه کافی روشن باشد؟ از برخی از دوستان بخواهید که آن را تصحیح کنند و بگذارید هر کلماتی را که نمی فهمید برجسته کنند.

به مشتریان کمک کنید خرید از شما را در نظر بگیرند

مشتریان قبل از خرید محصولات آن را بصورت آنلاین تحقیق می کنند. در این مرحله یک راهنمای خرید می تواند بسیار مفید باشد. همچنین ممکن است مشتریان بالقوه از صفحه قیمت گذاری شما استفاده کنند تا ببینند آیا می توانند محصولات شما یا صفحه About شما را برای بررسی داستان و ارزش های شرکت خود در اختیار داشته باشند.