اصول SEO در 5 دقیقه

اصول SEO در 5 دقیقه

نوشته شده توسط: admin در تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۱۴:۰۹:۵۵

 

با ایجاد موتورهای جستجو، فرآیندی کاملاً جدید (و صنعتی) متولد شد: بهینه سازی موتور جستجو (SEO). SEO راهی برای بهبود دید وب سایت شما در موتورهای جستجو است. این روزها می توان عملکرد سئو را به دو بخش اصلی تقسیم کرد: در صفحه و خارج از صفحه. در این پست ، ما یک راهنمای اصلی برای درک و بهبود بهینه سازی صفحه خود را برای شما ارائه خواهیم داد.

با صرف کمی وقت برای اجرای عناوین و توضیحات مناسب در سایت خود، SEO خود را با جهش و مرزها بهبود خواهید بخشید. در حقیقت، از پنج عامل اصلی تأثیرگذار بر سئو در صفحه، چهار مورد از آنها تنها در چند دقیقه قابل بررسی است. تیم برنامه نویسی وارش تلاش دارد با ارائه این مقاله به شما کمک کند تاوبسایت خود را سئو کنید.

ایتدا یک پس زمینه کوتاه اراه میدهیم. SEO  "on-page" به بخش هایی از صفحه وب شما اشاره دارد که بر نحوه مشاهده موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. این عوامل شامل مواردی مانند برچسب عنوان، توضیحات متا، عنوان ها، برچسب های alt و محتوای واقعی صفحات شما می شود. (اگر هنوز نمی دانید هر یک از این اصطلاحات چیست، نگران نباشید، ما آن را تحت پوشش قرار خواهیم داد.) SEO "خارج از صفحه" به عواملی که در خارج از وب سایت شما رخ می دهد و در رتبه بندی جستجوی شما تأثیر می گذارد، اشاره دارد ، مانند ورودی. ایجاد پیوند و اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی.

اگر سئو درون صفحه خود را نادیده بگیرید ، شانس بزرگی را برای تأثیرگذاری بر نحوه مشاهده موتورهای جستجو در وب سایت خود از دست خواهید داد.از طرفی دیگر چگونگی پیدا کردن بازدید کنندگان جدید می تواند دشوارتر شود.

بهینه سازی کلمات کلیدی در مقابل موضوعات

اگر ذکر کلمات کلیدی باعث می شود که بخواهید برای اوج بگردید ، نگران نباشید. کلمات کلیدی قبلاً به عنوان ابزار مورد علاقه ( (SEO  مدرسه قدیمی) شناخته می شدند. شما ترکیبی از کلمات و عبارات مختلف را تحقیق می کنید و سعی می کنید آن ها را در بسیاری از مکان های وب سایت خود وارد کنید: "سگ پیاده روی سیاتل" ، "سگ نشسته سیاتل" ، "مراقبت از حیوانات خانگی سیاتل" و غیره.

امروزه کلمات کلیدی هنوز هم نقش دارند. اما گوگل بدون اینکه به کلمات کلیدی بستگی داشته باشد ، تشخیص داده است که یک وب سایت در مورد چیست. با یادگیری ماشین جدید و هوش مصنوعی، موتورهای جستجو می توانند وب سایتها را بر اساس مباحث و مفاهیم گسترده تر درک کنند. این "دیدگاه انسانی" به آنها می دهد و این خبر بسیار خوبی برای ما انسانها است. این کار برخی از تاثیرات کلید واژه ها را خاموش می کند و این بدان معنی است که اکنون می توانید SEO را با فکر کردن و نوشتن مانند یک انسان انجام دهید نه اینکه سعی کنید مانند یک ماشین فکر کنید.

آیا این بدان معنی است که شما می توانید کلمات کلیدی را خدشه دار کنید؟ بهترین روش کمی ترکیبی است: کلمات کلیدی خود را با متن های موضعی، مکالمه ای و انسانی ترکیب کنید.

سئو درون صفحه با دانستن اینکه صفحه شما در مورد چیست شروع می شود

قبل از اینکه بتوانید سئو درون صفحه خود را بهبود ببخشید ، باید دقیقاً بدانید که یک صفحه در مورد چیست و چه کلمات کلیدی آن را توصیف می کند. پس از اتمام شرایط اصلی جستجوی خود، می خواهید صفحات وب مختلف خود را بهینه کنید. اولین صفحه ای که بهینه می کنید احتمالاً صفحه اصلی شما خواهد بود. کلمه کلیدی مرتبط برای آن صفحه باید مهمترین مورد برای تجارت شما باشد. از آنجا می توانید از طریق صفحات دیگر در سایت خود کار کرده و هر صفحه را بهینه کنید.

توجه: شما نباید بیش از حد به بهینه سازی صفحه خود تمرکزکنید. اما تا زمانی که صفحه شما به نظر spammy نباشد (یا با کلمات کلیدی پر شده باشد) ، این تنها به رتبه بندی موتورهای جستجوگر شما کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاشنی کلمات کلیدی و این که چه کارهایی نباید انجام دهید ، از صفحه Google در مورد کلمات کلیدی بی ربط بازدید کنید.

در اینجا پنج عنصر اصلی را معرفی خواهیم کرد که باید برای هر صفحه وب ایجاد کنید:

1. برچسب عنوان

"برچسب عنوان" عنوان واقعی یک صفحه وب را در کد منبع شما نشان می دهد. شما آن را با عنوان آبی رنگ قابل کلیک در نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد. این ترکیبی از عنوان صفحه و عنوان سایت شما است که هر دو را می توانید به صورت دستی در تنظیمات SEO قرار دهید.

نکته 1: تنظیمات SEO خود را باز کرده و عنوان صفحه و توضیحات صفحه کوتاه را برای هر صفحه از وب سایت خود وارد کنید. همچنین برای پر کردن عنوان سایت خود حتماً روی برگه وب سایت کلیک کنید. این تنظیمات به طور معمول نام کسب و کار یا عنوان شما خواهد بود و شما فقط باید یک بار آن را تنظیم کنید.

2. توضیحات متا

توضیحات متا توضیحات بیشتری در مورد یک صفحه وب خاص ارائه می دهد. در تنظیمات SEO خود ، این را به عنوان قسمت توضیحات صفحه می بینید.

در حالی که Google و سایر موتورهای جستجو اظهار میکنند که از توضیحات متا برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده نمی کنند ، اما هنوز هم می توانند بسیار ارزشمند باشند. بسیاری از صاحبان وبسایت ها دوست دارند آنها را به عنوان فراخوان یک صفحه وب تصور کنند. آنها به افرادی که به نتایج موتور جستجو می پردازند توضیحات مفصلی از صفحه وب شما می دهند و می توانند به آنها کمک کنند تصمیم بگیرند که آیا باید روی آن کلیک کنند یا نه. اگر توضیحات متا را خودتان به روز نکنید ، بیشتر موتورهای جستجو متن دیگری را از صفحه بیرون می کشند ، که ممکن است بهترین توصیف کننده صفحه وب سایتتان نباشد.

حد استاندارد برای توضیحات صفحه 160-1155 کاراکتر است. علاوه بر این، اگر اصطلاحات اصلی صفحه را در توضیحات متا وارد کنید، Google اغلب آنها را در نتایج جستجو قرار می دهد - و این اغلب می تواند یک مزیت بزرگ برای افزایش تعداد بازدید در وبسایت شما باشد.

نکته 2: توضیحات کوتاهی برای هر صفحه در وب سایت خود پر کنید. متن کوتاه ایده ای خواهد بود که به بازدیدکنندگان انگیزه می دهد که در صورت مشاهده نتایج موتور جستجو روی لینک شما کلیک کنند.

3. برچسب های هدر (H1 ، H2 و H3)

برچسب های هدر فقط برای ساخت فونت های شما در اندازه های مختلف نیست. آنها بخش های مختلف یک صفحه وب را متفاوت می کنند و به موتورهای جستجو کمک می کنند تا صفحه شما را تجزیه کنند. برچسب های هدر "" H1 یا "" H2  قابل مشاهده نیستند، و این برچسب ها در پشت صحنه برای موتورهای جستجو نشان داده می شود.

بهترین کارآیی SEO در صفحه این است که عبارات مربوط به صفحه را در برچسب H1 درج کنید (این عنصر بزرگ عنوان شما است). شما باید در بالای هر صفحه وب سایت خود یک عنوان H1 داشته باشید.برچسب های H2 و H3 برای SEO شما از اهمیت بالایی برخوردار نیستند ، اما این بدان معنی نیست که باید به طور کامل از آنها چشم پوشی کنید. در صورت امکان، کلمه کلیدی هدفمند یک صفحه را در یک برچسب H2 و / یا H3 نیز درج کنید.

نکته 3: اطمینان حاصل کنید که هر صفحه از وب سایت شما دارای یک (و فقط یک) عنوان H1   بزرگ در بالای صفحه است. این عنوان باید به سادگی و واضح توصیف کند که صفحه درباره چیست.

4. برچسب های Alt

برچسب های Alt (یا برچسب های جایگزین) توضیحی هستند که برای تصاویر در وب سایت خود می نویسید. اگرچه آنها برای بازدید کننده شما قابل مشاهده نیستند، اما ایده اصلی را در مورد هر تصویر به موتورهای جستجو می دهند.

هر زمان که تصویری را به وب سایت خود اضافه کنید ، فایل خام واقعی باید با یک کلمه کلیدی هدفمند ذخیره شود. به عنوان مثال ، اگر عکس شما از لباس مردانه به رنگ مشکی است ، باید آن پرونده را به جای پیش فرض "image_0016.jpg"  "بهتر است با عنوان mens-suit-black.jpg"  ذخیره شود. مهمتر از همه، باید عبارت جستجوی مربوطه را به متن alt تصویر در وب سایت خود اضافه کنید. با استفاده از همین مثال ، "کت و شلوار مردانه به رنگ سیاه" را به عنوان متن جایگزین تصویر اضافه می کنید.

نکته 4: برای هر عنصر تصویر در وب سایت خود ، روی نماد برچسب کلیک کنید و توضیحی کوتاه و ساده در قسمت Alternative Text آن قرار دهید.

5- محتوای صفحه

خوب ، ممکن است نتوانید این مورد آخر را در 5 دقیقه حل کنید. اما محتوای واقعی صفحه مهمترین عامل SEO در صفحه است. اگر چهار عامل دیگر ذکر شده در بالا را پیاده سازی کنید اما فراموش کنید محتوای واقعی را به صفحه وب خود اضافه کنید ، هرگز در موتورهای جستجو رتبه نمی گیرد. اما اگر وقت خود را برای فکر کردن، تحقیق و پیاده سازی محتوای مناسب برای یک صفحه مشخص بگذارید، میتوانید از موتورهای جستجو ترافیک بالاتری را دریافت کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که شما باید روی نوشتن مطالب برای مخاطبین تمرکز کنید، نه موتورهای جستجو. اگر محتوا را می نویسید و با اطلاعات مفیدی می سازید که موضوع شما را به درستی توصیف می کند ، می توانید بازدید کننده های جدیدی را جذب کنید و وب سایت های دیگر را با پیوند به محتوای خود جذب کنید. اگر این کار را انجام دهید ، Google و سایر موتورهای جستجو متوجه خواهند شد و شما شروع به پیشرفت در رتبه بندی وب سایت خود خواهید کرد.

نکته 5: برای نوشتن متن مفید و مناسب در هر صفحه از وب سایت خود مدتی وقت صرف کنید. ممکن است تمرکز بیشتر بر روی تصاویر و طراحی وسوسه‌انگیز باشد ، اما متن شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. متن باید به سؤالات متداولی که افراد ممکن است داشته باشند پاسخ دهد و باید شغل شما و آنچه را ارائه می دهید توصیف کند. از همه مهمتر ، باید آن را به زبان طبیعی ، برای انسان ها بنویسید - هیچگونه کلمه کلیدی تصنعی لازم نیست.

یک استراتژی واقعی در SEO  

بعضی اوقات موتورهای جستجو می توانند مانند جعبه های سیاه با کارهای داخلی مرموز به نظر برسند. با این حال ، یادگیری و اجرای آنچه تا به امروز برای وب سایت های بی شماری کار کرده است کار سختی نیست. بنابراین نکات مربوط به سئو در صفحات وبسیتتان را انجام دهید. در این صورت یک قدم به بهبود بازدید در موتورهای  جستجو نزدیک خواهید شد.

اگر سوالی در مورد سئو و راه هایی برای ارتقای وب سایتتان در موتور های جستوجوهستید میتوانید با تیم برنامه نویسی وارش در تماس باشید. همکاران ما راه حل های مناسبی برا برای ارتقای وب سایت شما ارائه خواهند داد